Клініка захворювань суглобів у дорослих

+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
+38 (063) 412-88-84

01601, Україна, Київ
вул. Бульварно-Кудрявська, 27
Клініка захворювання суглобів у дорослих

Індивідуальне ендопротезування

Клініка захворювань суглобів у дорослих ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України»

Складне та індивідуальне ендопротезування суглобів

Індивідуальне ендопротезування, або, як його ще називають «кастомне» (від «custom» виготовлений на замовлення) використовують рідко, при неможливості скористатися готовими ендопротезами або їх компонентами через анатомічні особливості або масивні втрати кісткової тканини в місцях імплантації ендопротеза.

В більшості випадків це пов’язано з травмами, пухлинами та пухлиноподібними захворюваннями (наприклад кіста або асептичний некроз). Також індивідуальні ендопротези або їх компоненти часто використовують у складних випадках при ревізійному (повторному) ендопротезуванні кульшового суглоба. У цих випадках застосовують індивідуально спроєктовані та виготовлені компоненти, які заміщають великі кісткові дефекти вертлюгової западини або стегнової кістки.

За результатами комп’ютерного томографічного дослідження з допомогою сучасних програм створюються проекти 3D-моделей. На віртуальній 3D-моделі визначаються локалізація і розміри кісткових дефектів, оцінюється якість кісткової тканини, що залишилася. З урахуванням цих даних розробляється індивідуальна ацетабулярна (або стегнова) система та планується розташування фіксаторів. Отримані цифрові моделі виконуються на 3D-принтері з полімерів. За їх допомогою проводиться планування найбільш оптимального ходу операції. Після цього здійснюється виготовлення конструкції, що має складну геометрію, з використанням сплавів біоінертного металу – титану, із застосуванням 3D-друку. Індивідуальна модель тазового компонента повністю замінює дефект кісткової тканини та є повністю безпечною для людського організму.

Дана методика використовується у провідних клініках світу, дозволяє домогтися якнайшвидшої остеоінтеграції та стабільності компоненті, що в свою чергу дає можливість відновити опорну здатність оперованої кінцівки з перших днів після операції.

Приклад проектування та використання індивідуальної ацетабулярної системи у складному випадку з масивним ураженням кісткової тканини. Проектування та виготовлення виконано у лабораторії біомедичної інженерії ДУ «ІТО НАМНУ»

Індивідуальне ендопротезування при масивних дефектах кісткової тканини дуже складна операція, пов’язана зі збільшеними ризиками ускладнень, тому виконують таку операцію тільки досвічені хірурги з багаторічним досвідом. Такі спеціалісти працюють у Відділення захворювань суглобів у дорослих ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України»

Наші контакти

Зв’язатися з нами та відвідати наші сторінки в соціальних мережах

Науково-практичний центр тканинної та клітинної терапії

Україна, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27.
ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України",
(вхід з боку Чехівського провулку, 7)
Запитати по e-mail:
holyuk@yahoo.com

Клініка захворювань суглобів у дорослих

Україна, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27.
ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України",
Відділення захворювань суглобів у дорослих (5-й поверх головного корпусу, ліве крило)
+38 (067) 731-53-13
+38 (044) 486-80-56
Запитати по e-mail:
orthoin.ua@gmail.com

Клініка реабілітації ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМНУ"

Україна, м. Київ, Чеховський провулок, 7 4-ий поверх
Поліклініка ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України",
+38 (050) 550 37 31
https://www.facebook.com/rehabilitation.ua/